DOM HANDLOWY – WIZUALIZACJE

Przedstawiamy wizualizacje projektu przebudowy dawnego domu handlowego „Stokłosa” przy al. Wojska Polskiego w Pile. Autorem projektu jest pracownia CERPROJEKT.

Dom handlowy „Stokłosa” został wybudowany w kompleksie z parkingiem wielopoziomowym w latach 90 tych. Po kilku latach funkcjonowania został sprzedany nowemu inwestorowi, który zaplanował obiekt nieco zmodernizować.

Zgodnie z koncepcją przebudowy budynek miał zyskać bardziej nowoczesny wygląd. Na ścianach zewnętrznych zaprojektowano przeszklenia, wewnątrz miały znaleźć się m.in. ruchome schody.
Przebudowa zakładała powiększenie powierzchni handlowej budynku, poprzez rozbudowę stropu nad pierwszą kondygnacją. Aby zapewnić miejsca parkingowe klientom, planowano wykorzystać sąsiedni budynek parkingu wielopoziomowego. Oba te obiekty miały zostać połączone nadziemną kładką dla pieszych.

Przebudowa rozpoczęła się 9 lat temu i po wykonaniu kilku elementów konstrukcyjnych wewnątrz została przerwana. Na budowie od tego czasu nie dzieje się nic, a niezabezpieczony obiekt niszczeje z roku na rok.

fot1-domhandlowy1

fot2-domhandlowy2

fot3-domhandlowy3

fot4-domhandlowy4

fot5-domhandlowy5

fot6-domhandlowy6

fot7-domhandlowy7