NOWA PIERZEJA PRZY UL. PROMIENNEJ

Przy ul. Młynarskiej i Promiennej powstaje kompleks trzykondygnacyjnych budynków mieszkalnych, w których znajdzie się ponad 80 mieszkań. W chwili obecnej realizowany jest pierwszy etap inwestycji oznaczony literą „F”. Pierwszy segment zakończony zostanie do 30.05.2015 r. Znajdą się w nim 27 lokali mieszkalnych, a w kondygnacji piwnicznej 7 garaży i komórki lokatorskie. Projektantem inwestycji jest „Architekton – Klockowski Pracownia Autorska”.

plan zagospodarowania inwestycji (kliknij w obrazek)
plan zagospodarowania inwestycji (kliknij w obrazek)

Ciekawostką jest architektura budynków, które musiały dostosować się do zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego  w tym rejonie. Budynek wpisze się w łukową odcinek ulicy Promiennej i stworzy tym samym ciekawą pierzeję.

fragment miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z zaznaczoną działką przy ul. Promiennej
fragment miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z zaznaczoną działką przy ul. Promiennej

Cała inwestycja została podzielona na trzy etapy. Po zakończeniu pierwszego rozpocznie się budowa kolejnych segmentów oznaczonych jako „E”, oraz „D”. Budynek „E” posiadał będzie 24 lokale mieszkalne od 35 do 102 m2, oraz 8 garaży. Budynek „D” – ponad 30  lokali mieszkalnych o wielkości od 35 do 85 m2, garaże i komórki lokatorskie. Każdy segment wyposażony będzie w windę osobową. Warto wspomnieć jeszcze o sposobie ogrzewania, które zostało rozwiązane poprzez podłączenie do sieci MEC.
Na dość dużej działce zaprojektowano miejsca parkingowe dla wszystkich lokatorów. Zakończenie całej inwestycji będzie miało miejsce prawdopodobnie w 2016 r.

 wizualizacja - widok na elewacje narożnikową
wizualizacja – widok na elewacje narożnikową

mw.pila
01.12.2014r.