INWESTYCJA PRZY KOLBEGO

W centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic Kolbego, Piekarskiej i Kujawskiej, powstaje nowy budynek mieszkalno-usługowy. Inwestycja  wyróżniać się będzie wysokimi walorami architektonicznymi, dobrą jakością i estetyką materiałów wykończeniowych zastosowanych na poszczególnych detalach elewacji. Budynek realizowany w systemie deweloperskim, będzie obiektem pięciokondygnacyjnym, niepodpiwniczonym, o wysokości 15,60 m, z dachem wielospadowym. Ostatnie dwie kondygnacje będą poddaszowymi.
Nowy obiekt nie przekracza wysokości istniejącego budynku sąsiedniego (16,70 m), do którego zostanie dobudowany. Architekturą nawiązuje do sąsiedniej zabudowy mieszkalno-usługowej, wykusz budynku z fasadą aluminiową i  zakończony attyką, stanowić będzie akcent architektoniczny na zamknięciu osi ul. Budowlanych. Inwestycja zagospodaruje niezabudowaną przez wiele lat działkę, zagruzowaną po rozbiórce poprzedniego budynku, i zakończy tym samym kształtowanie nowej pierzeji ulicy Kolbego.

stan budowy - kwiecień 2014 r.
stan budowy – kwiecień 2014 r.
plan zagospodarowania inwestycji
plan zagospodarowania inwestycji

Na parterze budynku znajdą się trzy lokale usługowe o łącznej powierzchni nieco ponad 200 m2. Budynek będzie jednoklatkowy, wyposażony w windę, a znajdzie się w nim 17 lokali mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni. Program całej inwestycji zakłada wykonanie obiektu oraz zagospodarowanie terenu, polegające na wykonaniu 23 miejsc parkingowych zlokalizowanych w obrębie budynku, odtworzenie i wykonanie nowych chodników.

Autorem projektu jest Biuro Obsługi Architektonicznej Archi-Graf z Piły, inwestycje realizuje firma MIKOŁAJCZAK na zlecenie dewelopera ABITA Developer. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania na początku przyszłego roku.

wizualizacja - widok od strony ul. Kolbego
wizualizacja – widok od strony ul. Kolbego
 wizualizacja - widok od strony ul. Budowlanych
wizualizacja – widok od strony ul. Budowlanych

mw.pila
03.05.2014r.