SZPITAL ARS MEDICAL

Pilski Ars Medical ponownie rozpisał przetarg na budowę sześciokondygnacyjnego budynku szpitala. Pierwszy przetarg został unieważniony gdyż oferenci nie spełnili wymogów formalnych, ponad to najlepsza oferta przewyższała budżet zaplanowany na tą inwestycję. Rozstrzygnięcie drugiego przetargu wyznaczono na dzień 24 września 2012 r. Przypomnijmy, nowy szpital zaprojektowano w kompleksie przy
al. Wojska Polskiego, w miejscu istniejącego piętrowego budynku, mieszczącego się za Międzynarodowym Centrum Dializ (patrząc od strony Al. Wojska Polskiego).

fot1-ars-foto

fot2-planzagospodarowania-arsmedical
plan zagospodarowania szpitala ARS MEDICAL (kliknij w obrazek)

Inwestycja obejmuje rozbudowę głównego budynku szpitala Ars Medical o nowe skrzydło, które połączone zostanie z istniejącym budynkiem na każdej kondygnacji – na równo lub pochylnią i schodami. Budowa w szczególności polegać będzie na rozbudowie istniejącego budynku, (mieszczącego się za Centrum Dializ) o jedną kondygnację podziemną i sześć kondygnacji nadziemnych (wraz z nadbudową). W nowym obiekcie znajdą się: izba przyjęć, oddziały łóżkowe, sale operacyjne, oddział intensywnej opieki medycznej, centralna sterylizatorownia, gabinety lekarskie przychodni specjalistycznej oraz część  administracyjna i gospodarcza wraz z instalacjami elektrycznymi, sanitarnymi i gazów medycznych.

wizualizacja szpitala ARS MEDICAL - autor: Architektoniczna Pracownia Projektowa Tomasz Drożdżyński z Poznania
wizualizacja szpitala ARS MEDICAL – autor: Architektoniczna Pracownia Projektowa Tomasz Drożdżyński z Poznania

Przetarg na zaprojektowanie szpitala ponad rok temu wygrała Architektoniczna Pracownia Projektowa Tomasz Drożdżyński z Poznania. Projektanci zaproponowali nowoczesną architekturę budynku o formie prostokątnej, z wyraźnie zaznaczonym „rozcięciem” bryły, które jest elementem dominującym w elewacji i swój kształt przenosi do wnętrza budynku w postaci wysokiego doświetlonego halu.

wizualizacja szpitala ARS MEDICAL - autor: Architektoniczna Pracownia Projektowa Tomasz Drożdżyński z Poznania
wizualizacja szpitala ARS MEDICAL – autor: Architektoniczna Pracownia Projektowa Tomasz Drożdżyński z Poznania

Budynek będzie obiektem podpiwniczonym – piwnica całkowicie przykryta ziemią, od strony elewacji południowej zagłębienie z platformą nożycową dla obsługi piwnicy. Ostatni poziom – kondygnacja techniczna mocno cofnięta oraz ścianka żaluzjowa zakrywająca centrale wentylacyjne. Wejście główne do szpitala w elewacji zachodniej w charakterystycznym rozcięciu, zadaszone (szklany dach). Oprócz budynku powstanie zagospodarowanie działki w postaci parkingów i dróg dojazdowych.

 

mw.pila
27.08.2012