BIUROWIEC W ŚCISŁYM CENTRUM PIŁY

Ciekawa inwestycja rozpoczęła się w ścisłym centrum Piły – przy skrzyżowaniu ulic Ogińskiego i Dzieci Polskich. Inwestycja polega na przebudowie i rozbudowie budynków mieszkalnych. Obiekty zostaną przekształcone w nowoczesny budynek, w którym przewidziano funkcję administracyjno-biurową. Autorem projektu jest biuro projektowe z Piły – MGPROJEKT.

oginskiego-biura1
wizualizacja biurowca – autorstwa biura projektowego MGPROJEKT z Piły

Symetryczna, bryła budynku, płaski dach, charakterystyczne podziały witryn okiennych oraz stonowana szara i biała kolorystyka nadają inwestycji formę nowoczesnej willi miejskiej. Elewacja od strony północno-wschodniej wyróżniać się będzie wykuszem wychodzącym z głównej bryły budynku, który ma za zadanie pełnić rolę elementu kompozycji przestrzennej obszaru. Dwa wejścia główne do budynku zaprojektowano od strony północno-wschodniej oraz jedno od strony północno-zachodniej.

Projektowana funkcja idealnie pasuje do tej lokalizacji. Inwestycja sąsiaduje z budynkiem administracyjno-biurowym, w którym kiedyś znajdował się Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego, a dzisiaj znajdują się m.in. Delegatura Kuratorium Oświaty, Inspekcja Pracy. To kolejny budynek w tej dzielnicy, nazywanej przez starszych pilan „dzielnicą siedmiu złodziei”, który zyskuje nowoczesne oblicze i funkcje.

oginskiego-lokalizacja2

lokalizacja inwestycji (zaznaczono kolorem czerwonym) – wykorzystano „maps.google.com”

Celem inwestycji jest stworzenie ekskluzywnego, przestronnego lokalu komercyjnego o łącznej powierzchni całkowitej 532,66 m2. Projektowany układ pomieszczeń pozwala na zachowanie normatywnego doświetlenia a rozwiązania techniczno-materiałowe gwarantują ochronę przed hałasem oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Budynek jak również zagospodarowanie wokół niego przystosowany jest pod kątem barier architektonicznych, pozwalający na korzystanie osobom niepełnosprawnym. Planowany termin oddania obiektu do użytku to I kwartał 2017r.

Więcej informacji znaleźć można na stronie inwestycji: http://biuro-pila.pl/.

oginskiego-biura2

wizualizacja biurowca – autorstwa biura projektowego MGPROJEKT z Piły

oginskiego-lokalizacja

widok budynków przed rozpoczęciem inwestycji (wykorzystano earth.google.com)

oginskiego-biura3

widok budynków po zakończeniu inwestycji

mw.pila
15.05.2016 r.